İzmir Karşıyaka’da Pedagog Danışmanlığı

Günümüzde ilişkilerin dejenere olduğu iddiaları insanların birbirlerine ve kendilerine duydukları güvenin azalmasına neden olmaktadır. Bu durum da, çocukları etkileyerek problemli bireyler olmalarına yol açmaktadır.

Psikolojik destek alması gereken büyükler kadar çocuklar da pedagojik destek almalı ve sorunların çözümü için bir adım atılmalıdır.   http://www.psikolog-izmir.com/karsiyaka-izmir-pedagog adresinden bir randevu alarak, aile danışmanlığı ya da pedagojik danışmanlık desteği alabilirsiniz. Aile danışmanlığı ve oyun terapisi gibi konularda size destek veren ekip, sağlıklı bireylerin yetişmesi hususundaki çabanıza destek olacaktır.

Çocuğun aile ve sosyal yaşamdaki uyum sorunları, aile içi şiddet ve öğrenme güçlüğü gibi birçok farklı konuda verdiği mesajların aile tarafından anlaşılması ve çocuğa nasıl davranılması gerektiğinin keşfedilmesi, bu seanslarla ortaya çıkacaktır.

Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi Karşıyaka

Günümüzde birçok kişinin güven duyduğu pedagoglar, daha mutlu çocuklar yetiştirmek için yardımcı olmaktadır. Karşıyaka pedagog arayışınıza son veren Değişim Psikoloji karşınızdaki insanı daha yakından tanımanıza yardımcı oluyor. Profesyonel çözümler ve oyun terapisi gibi uygulamarla 3-17 yaş arası çocukların ruh sağlığı ve uyum sorunlarını çözmeye yardımcı olan ekibimiz, boşanma ve yeniden evlenme gibi durumlarda da çocuğunuza nasıl davranmanız gerektiği hususunda destek vermektedir.

Hangi Durumlarda Pedagojik Destek Alınmalı?

Çocuklar 2 yaşından itibaren çevrelerini keşfetmeye başlar. Bu süreçte nerede nasıl davranılması gerektiğini yetişkinleri taklit ederek öğrenirler. Bu süreçte her çocuk farklı deneyimler geliştirir. Bu yüzden yaşantılar ve genetik eğilim çocuğun psikolojik durumunu etkiler.

Sosyal uyum sorunları, okula alışma süreci, boşanma, aileye yeni kardeş gelmesi, psikolojik sorunlar gibi birçok etken çocuğun güven ortamını tehdit eder. Çocuk adapte olamaz ve karşıt tepkiler geliştirir. Bir kısımı bunu yaramazlık gibi algılanan dikkat çekme çabalarıyla gösterirken bir kısmı ise içe kapanarak psikolojik olarak kendini iyi hissetmez. Bu durumda aile çocuğu anlamak için pedagog desteği alabilir.

Farklı özellikleri bulunan çocuklar, gerek ve ihtiyaç duyulduğu zaman pedagojik destek alabilmektedir. Ruh sağlığı da beden sağlığı kadar önemli bir konudur. Bu yüzden aileler aşağıdaki durumlarda pedagojik destek almalıdır:

  • 3 yaşından sonra tuvalet alışkanlığı hala kazanılmamışsa,
  • Okul öncesi ve okul döneminde uyum sorunları varsa,
  • Anneye aşırı bağımlılık varsa,
  • Akranlarla kavga etmek, zarar verici hareketler yapma durumu varsa,
  • Çocuk içe kapanık ve mutsuzsa,
  • Dikkat eksikliği varsa,
  • Sosyal uyum becerilerinde problemler varsa,
  • Aile içi şiddet varsa,
  • Kardeş kıskançlıkları bulunuyorsa,
  • Dediğim dedik bir çocuksa,

İzmir Karşıyaka Oyun Terapisi

Çocuklar 3 ve 10 yaş arasında kendilerini oyunla daha iyi ifade ederler. Bu durum için geliştirilen oyun terapisinde, çocukların birçok sıkıntısını dile getirmesine gerek kalmadan ifade etmeleri mümkün olmaktadır. Çocuk, aile içinde yaşadığı problemleri, sıkıntıları ve stresini dile getirmek için oyun terapisini kullanır. Bir araç olarak oyuncaklarıyla anlatmak istediği mesajın anlaşılmasıyla iletişim sorunun da ortadan kalkması mümkün olmaktadır.

İzmir Karşıyaka oyun terapisi uygulaması yapan Değişim Psikoloji uzmanları, 3 yaşından itibaren çocuğunuzun sıkıntısının ne olduğunu anlamaya çalışır ve problemlerin çözümüyle ilgili net fikirler edinmenizi sağlar. Merkezimizden en kısa sürede bilgi alarak, oyun terapisi ve pedagojik destek için bilgi edinebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *