Ameliyatsız Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Türkiye’de ve Dünya’da yapılan burun estetikleri nedeniyle sürekli olarak farklı yöntemler ortaya çıkmıştır. Nitekim genel olarak yapılan araştırmalarda Dünya’da her sene 1,5 milyon kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Buda farklı yöntemlerin oluşmasını sağlamıştır. Son dönemlerde trend haline gelen ve binlerce kişi tarafından yapılan ameliyatsız burun estetiği yöntemleri kesinlikle sizlerin beklentilerini karşılayacağı gibi sorunlarının da ortadan kalkmasına yarar sağlayacaktır. Estetik burun ameliyatı gibi hiçbir acı çekmeden veya hiçbir ameliyat görmeden kolaylıkla yaşadığınız sorunlardan kurtulabiliyorsunuz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimler İçin Yapılır?

Burun estetiği herkese yapılmadığı gibi ameliyatsız olan yöntemi de herkese yapılmamaktadır. Bunun için doktor gerekli incelemeleri yaparak sorun veya problemin olup olmadığına karar vermektedir. Belirteceğimiz durumların dışında kalabilecek sorunlarda bu yöntem kullanılmamaktadır. Bu nedenle de yaptırabilirim mantığı ile bu yolda ilerlemek kesinlikle doğru olmayacaktır.

  • Burun sırtında, hacminde veya ucunda hacim eksiklikleri varsa,
  • Burun sırtında yâda kemerinde çöküntüler varsa,
  • Eğik, asimetrik yâda yamukluk burun veya çevresinde mümkünse,
  • Önceden yaptırılan ameliyatlar ile düzeltilmesi gereken noktalar varsa,
  • Revizyon veya farklı işlemler gerekiyorsa,

  • Burun ucunda sorun varsa,
  • Burun ucunun kaldırılması gerekiyorsa,
  • Burunda köprü düzeltmeleri gerekiyorsa,
  • Burun kırıklığına bağlı olarak estetik problemler varsa,
  • Burun deliklerinde asimetrik olaylar mevcutsa,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sorunlar veya problemler varsa ameliyatsız burun estetiği yaptırabilirsiniz. Fakat diğer durumlarda doktorun yapacağı incelemeler kesinlikle olup olmayacağınızı netleştirecektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Detaylar

Ameliyatsız burun estetiği genel olarak baktığımız zaman 3D gözlük ve 3D çizim ile yapılmaktadır. Minimum 15 dakika sürdüğü gibi maksimum 45 dakika sürmektedir. Bu süreç içerisinde herhangi bir sorun oluşmaması için hasta operasyona başlamadan önce normal bir şekilde kontrol edilmektedir. Enjeksiyon teknikleri ile birlikte burun yüzeyin tamamen yapılmaktadır. Bu nedenle de anestezi veya narkoz gibi durumlar ile kesinlikle karşı karşıya kalmayacaksınız. Bununla birlikte kesinlikle doğru sonuçlar elde edeceğiniz gibi başarılı sonuçlanmaktadır. Olumsuz herhangi bir problem oluşmamaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Doğal Görünür Mü?

Şüphesiz en çok merak edilenlerden biri de burun estetiği sonrası burnun doğal görünümün olup olmayacağıdır. Operasyon tamamen şekil bozukluklarının veya sorunlarının ortadan kaldırılması için yapılmaktadır. Bu nedenle de doğal görünümde asla kusurlar veya problemler oluşmayacaktır. Operasyonun tamamlanması ile birlikte doğal olduğunu sizler de görebileceksiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Doğru Bir Tercih Midir?

Ameliyatsız burun estetiği yaptırmaya karar vermeniz kesinlikle sizlerin düşünceleri ile doğru olup olmadığı ile örtüşecek bir durumdur. Nitekim genel olarak baktığımız zaman bu tip ameliyatı anestezi, narkoz veya ameliyat fobisi olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte iyileştirme sürecinde iş, hayat veya farklı etmenlerden dolayı fazla zamanı olmayan kişilerde yaptırmaktadır. Türkiye’de ve Dünya’da son dönemlerde yapılan en önemli estetiklerden biri olarak da kabul edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *